Ruszył proces ws. Korony

W Sądzie Rejonowym w Kielcach rozpoczął się proces o ustawianie meczów Korony Kielce. Na ławie oskarżonych zasiadło 16 osób, w tym Andrzej B., który miał pośredniczyć pomiędzy drużyną i korumpowanymi, oraz syn byłego trenera piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy E., który miał pomagać w kontaktach B. z trenerami kieleckiej drużyny.

Królowa Elżbieta II - oszczędna w słowach i sytuująca się ponad wszelkimi podziałami dzielącymi jej poddanych, dała wyraz swym piłkarskim preferencjom opowiadając się jako kibic drużyny angielskiej ekstraklasy West Ham. Dla piłkarzy Anglii wieczorny mecz z Egiptem będzie kolejnym sprawdzianem przed mundialem w RPA. Tymczasem selekcjoner Brytyjczyków Fabio Capello dał swoim podopiecznym wskazówki, których powinni przestrzegać przez 100 dni, jakie pozostały do pierwszego gwizdka sędziego w turnieju w RPA. - Najpierw uporządkowane życie prywatne, potem futbol - powiedział Włoch. Sztafeta Jamajki wygrała finałowy bieg 4x100 m podczas rozgrywanych w Berlinie lekkoatletycznych mistrzostw świata. Trzeci złoty medal wywalczył na tej imprezie Usain Bolt.

Robert Kubica zaprzeczył spekulacjom łączącym go z teamem Ferrari. Od dłuższego czasu włoskie i francuskie media informują na temat możliwego zastąpienia przez Polaka w przyszłym sezonie Brazylijczyka Felipe Massy. - Miałem oferty z kilku innych klubów, ale gdy dowiedziałem się, że chce mnie Śląsk, bez wahania zgodziłem się przyjąć jego ofertę. Za rok Śląsk spokojnie może walczyć o mistrzostwo Polski. W obecnym sezonie ma zbyt wiele punktów straty, żeby o tym myśleć - powiedział w rozmowie z Futbolnews.pl Piotr Ćwielong, piłkarze zespołu z Wrocławia. Rafał Augustyn został zwycięzcą prestiżowych zawodów w chodzie sportowym w słowackich Dudincach. Zawodnik ten wywalczył jednocześnie tytuł mistrza Polski na dystansie 50 km.

Trener mistrzów Polski na oficjalnej stronie internetowej krakowskiego zespołu przyznał, że jego najlepszy snajper, dwukrotny król strzelców Ekstraklasy, Paweł Brożek - jest bliski opuszczenia "Białej Gwiazdy". Na ostatnim meczu wiślaków w Gdyni obecni byli przedstawiciele angielskiego Fulham Londyn.

Monika Pyrek (MKL Szczecin) i Marek Plawgo (KS Warszawianka) znaleźli w gronie 14 lekkoatletów kandydujących do Komisji Zawodniczej federacji European Athletics na kadencję 2010-2014. Niejasności wokół zeznania majątkowego senatora PO i wiceprezesa PZPN Antoniego Piechniczka. W jego oświadczeniu za 2008 rok brakuje informacji, że zasiadał w radzie nadzorczej klubu sportowego Odra Wodzisław.

Kamil Stoch był jedynym polskim skoczkiem, obok Adama Małysza, który wywalczył punkty w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Lahti. Nasz 23-letni reprezentant po pierwszej serii zajmował znakomite, 6. miejsce, jednak ostatecznie spadł na 18. lokatę. W finale sprintu w Oslo Justyna Kowalczyk zajęła tylko 4. miejsce, ale i tak stanęła na narciarskim topie. Polka zdobyła w tym sezonie trzy Kryształowe Kule: za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w sprincie i na dystansach. 25-letni Łukasz Maszczyk (Gwardia Warszawa) po raz siódmy z rzędu został mistrzem Polski w wadze papierowej (48 kg) w boksie. W finale turnieju, który w niedzielę zakończył się w Strzegomiu, pokonał Artura Majera (Gwardia Wrocław) 14:3.

43 zawodników z 19 krajów wystartuje w Finale Pucharu Świata w skokach przez przeszkody na Palexpo Arena w Genewie w dniach 14-18 kwietnia. Kwalifikacje do Finału odbywały się w dziewięciu ligach PŚ. W meczu grupy 6 eliminacji mistrzostw świata Ukraina rozbiła na wyjeździe Andorę 6:0 i zapewniła sobie drugie miejsce dające prawo udziału w barażach. Cztery polskie osady popłyną w finałach na 1000 metrów w kajakarskich mistrzostwach świata w kanadyjskim Dartmouth: dwójki kobiet i kanadyjkarzy oraz czwórki kajakarzy i kanadyjkarzy.

Wieczorek objął Piasta, jest zdeterminowany

Nowy trener gliwickiego Piasta Ryszard Wieczorek zamierza przede wszystkim odbudować psychicznie piłkarzy. - Są przybici, spuścili głowy. Moim zadaniem jest to zmienić. Wierzę w tę drużynę i w możliwość utrzymania się w Ekstraklasie - powiedział.

Tłumy nie pomogły "Kopciuszkowi"

Aż 73 tysiące widzów obejrzało w Indianapolis finał amerykańskiej ligi akademickiej. Górą koszykarze Duke, którzy pokonali 61:59 rewelację "Marcowego Szaleństwa" - "Buldogi" z Butler.

"Pasy" dadzą radę Wiśle?

Na to spotkanie czeka cały Kraków. Niedzielny mecz 14. kolejki ekstraklasy pomiędzy Wisłą i Cracovią rozpocznie się o 17 w Sosnowcu. Piłkarze Macieja Skorży będą starali się o wygraną, która pozwoli im na umocnienie się w fotelu lidera i odskoczenie o 6 punktów Legii i Ruchowi. Dla słabej w tym sezonie Cracovii sukcesem będzie nawet remis.

"Nie jestem tchórzem"

Skreślony przez fachowców, ale pełny wiary w swoje umiejętności Albert Sosnowski przygotowuje się do swojej walki życia z Witalijem Kliczko. Na miesiąc przed pierwszym gongiem zobaczyliśmy, jak Dragon przygotowuje się do potyczki o mistrzostwo świata.

EuroBasket: Polacy trenują w Hali Stulecia

Taktyka, gra w obronie i rzuty z dystansu, to najważniejsze elementy, nad którymi pracuje reprezentacja Polski koszykarzy przygotowująca się we Wrocławiu do mistrzostw Europy. Wszyscy są zdrowi, tylko Szymon Szewczyk narzeka na ból zęba. W poniedziałek, w pierwszym meczu biało-czerwoni zmierzą się w Hali Stulecia z Bułgarami.

Drzwi Harrodsa zamknięte dla piłkarzy w dresach

Nie wszędzie mile widziani są piłkarze ubrani w dresy - przekonali się o tym zawodnicy Szachtara Donieck. Ubrani na sportowo zamierzali zrobić zakupy w ekskluzywnym sklepie Harrodsa. Nie wydali ani funta, bo obsługa nie wpuściła ich do środka.

MŚ: Chudzik nadal szósta

Kamila Chudzik plasuje się na szóstej pozycji, a Karolina Tymińska na dziesiątej (obie AZS AWFiS Gdańsk) po czterech konkurencjach siedmioboju (biegu na 100 m przez płotki, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i 200 m) 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie.

Massa chce wrócić przed GP Brazylii

Stan zdrowia Felipe Massy jest na tyle dobry, że kierowca czuje się na siłach, aby jeszcze w tym sezonie zasiąść za kierownicą swojego Ferrari i walczyć o punkty w Formule 1. Brazylijczyk przewiduje, że najpóźniej wróci na tor przed Grand Prix w swojej ojczyźnie.

Ogromny problem Macieja Skorży

Maciej Skorża ma nie lada problem. Przez kontuzję Arkadiusza Głowackiego, który nie zagra do końca rundy jesiennej, w kadrze Wisły Kraków pozostał mu jeden wartościowy stoper - Marcelo. Mariusz Jop gra bowiem zdecydowanie poniżej oczekiwań - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Alpejski PŚ: Lizeroux wygrał slalom w Adelboden

Francuz Julien Lizeroux wygrał rozegrany w szwajcarskim Adelboden slalom zaliczany do klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Austriak Marcel Hirscher, a na trzeciej pozycji uplasował się Chorwat Ivica Kostelic.

Wygrana Steauy w szlagierze, Polacy na ławce

Steaua Bukareszt odniosła cenne zwycięstwo w niedzielnym meczu ligi rumuńskiej. W 12. kolejce spotkań podopieczni Mihaia Stoichity wygrali na wyjeździe z FC Timisoara 1:0.

Modernizacja stadionu w Tarnobrzegu: powstanie kryta trybuna

Prawie 11 milionów złotych kosztować będzie drugi etap modernizacji stadionu w Tarnobrzegu. Powstanie m.in. kryta trybuna dla ponad 2,5 tys. osób oraz plac parkingowy.

Ekstraklasa: Engel znowu w grze

Po dymisji Jacka Grembockiego z funkcji trenera piłkarzy Polonii Warszawa do momentu podpisania kontraktu z nowym szkoleniowcem zajęcia prowadził będzie Henryk Apostel, były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie dyrektor sportowy "Czarnych Koszul". Na kogo zdecyduje się wkrótce Józef Wojciechowski, właściciel Polonii? - o tym czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

"Diablo": nie będzie wątpliwości, kto powinien być mistrzem

Już 15 maja podczas gali "Wojak Boxing Night" w Łodzi Krzysztof  Włodarczyk zmierzy się w zakontraktowanym na 12 rund pojedynku z Włochem Giacobbe Fragomenim, którego stawką będzie tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej prestiżowej federacji WBC.

Vive wygrywa, Vive liderem

Bogdan Wenta i jego podopieczni jedną nogą w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Vive Targi Kielce pokonało na wyjeździe francuskie Chambery Savoie 31:24 i przynajmniej na dwa dni zostało liderem grupy.